BTS Releases Spellbinding New Teaser For “Fake Love” MV

BTS “Fake Love” MV’si İçin Etkileyici Yeni Teaser’ını Yayınladı
Another exciting look at BTS’s new MV has been released!

On May 17, the group shared a brand new MV teaser for “Fake Love,” the title track of their upcoming full album “Love Yourself: Tear.” This follows the first official teaser that was released earlier this week, as well as a sneak peek at the MV from the Billboard Music Awards yesterday.

BTS’s much-anticipated comeback will be happening on May 18 when they release their new album. They’ll then be performing “Fake Love” for the first time on television at the Billboard Music Awards on May 20, which will be their first ever performance at the show.

In the lead-up to their return, BTS has also shared a comeback trailer with a solo track by V, a track list, and a first and second set of teaser photos.
kubraulusoy
BTS’in yeni MV’si heyecan veren başka bir görünüş ile çıktı!

17 Mayıs’ta, grup “Love Yourself: Tear” adlı yeni albümünün başlığını taşıyan “Fake Love” için yepyeni bir MV teaser paylaştı. Bu, bu hafta başlarında yayınlanan ilk resmi teaserdan sonra dün Billboard Müzik Ödülleri’nin paylaştığı MV’ye de gizlice göz atın.

BTS’in 18 Mayıs’ta, yeni albümlerini piyasaya sürdüğü zaman bi hayli beklenen geri dönüşleri gerçekleşecek. Daha sonra, 20 Mayıs’ta Billboard Müzik Ödülleri’nde ilk kez televizyonda “Fake Love” performansını sergileyecekler, ki bu onların bu programda ilk gösterileri olacak.

BTS, geri dönüşlerinin yolunu yaparken, V tarafından bir solo parça ile geri dönüş fragmanı, bir parça listesi ve bir birinci ve ikinci teaser fotoğraf seti paylaştı.
17.05.2018 – soompi